👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری انتخاب و مدیریت پروژه، معیارها و ابزارها

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری انتخاب و مدیریت پروژه، معیارها و ابزارها

مبانی نظری انتخاب ومدیریت پروژه، معیارها و ابزارها(فصل دوم تحقیق)

مشخصات فایل

تعداد صفحات

47

حجم

0/324 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

مبانی نظری انتخاب و مدیریت پروژه ، معیارها و ابزارها (فصل دوم تحقیق)

مشخصات این متغیر:

منابع: دارد

پژوهش های داخلی و خارجی: دارد

کاربرد این مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

نوع فایل:wordوقابل ویرایش

فصل دوم    15

1-2 مرور ادبیات و پیشینه تحقیق    16

2-2 چارچوب های انتخاب پروژه    18

3-2 معیارها و ابزارها    22

4-2 روش های انتخاب و اولویت بندی پروژه¬ها طبق  تحقیقات آرچر و قاسم زاده    22

5-2 روش های انتخاب و اولویت بندی پروژه¬ها طبق  تحقیقات روانشادنیا    29

6-2 روش های انتخاب و اولویت بندی پروژه¬ها طبق  تحقیقات دورتا و همکاران    32

7-2 جمع بندی  از تکنیک¬های شرح داده شده    33

8-2 معیارها و شاخص¬ها    35

9-2 اهداف مدیریت پورتفولیو طبق ادبیات    40

10-2 خلاصه و نتیجه گیری فصل دوم    43

-2 مرور ادبیات و پیشینه تحقیق:

مفاهیم مدیریت سرمایه گذاری و مدیریت پروژه

انتخاب برترین پروژه برای بسیاری از سازمانها یک مقوله مهم به حساب می آید. ابزارها برای انتخاب و مدیریت پروژه ها، یک نیازی است که به صورت گسترده در تحقیقات، توسعه، تولید و فعالیت¬های بازاریابی برای شرکتهای تولیدی و بخش های دیگر مانند مهندسی، ساخت ، توسعه نرم افزاری مورد توجه قرار گرفته است. این ابزارها همچنین در بخش عمومی، دولتی، پزشکی و بخش نظامی مورد استفاده قرار می گیرند. این چنین تنوع کاربرد، متد های گوناگونی برای مدیریت پروژه ها ایجاد نموده است. هدف این بخش این است که نمونه های مهم از این متدها مورد بررسی قرار گیرد و رویکری پیشنهاد دهد که از نقاط قوت متدهای موجود برای توسعه یک استراتژی یکپارچه برای استفاده مدیران در شرایط تصمیم گیری های حساس در ارتباط با انتخاب پروژه ها استفاده کند. استراتژی سازمان در انتخاب متد متناسب با فرهنگ و محیط یک سازمان خاص، انعطاف ایجاد می کند.

در مفهوم کلی، پروژه می تواند به عنوان یک فعالیت بزرگ که از چند فعالیت به هم مرتبط تشکیل شده است و به وسیله سازمان های مختلف انجام می گیرد و دارای اهداف، برنامه و بودجه مشخصی است تعریف شود. یک فعالیت کوتاه مدت، اقدامی کوتاه مدت(از چند هفته تا چند ماه) است که توسط یک سازمان انجام می پذیرد و ممکن است با فعالیت های دیگر ترکیب شود و یک پروژه را به وجود آورد.(آرچیبلد، 1992) . انتخاب برترین پروژه ها و فعالیت های مرتبط برای مدیریت پروژه های انتخاب شده در سرتاسر چرخه عمر پروژه، فعالیت های مهمی در بسیاری از سازمان ها هستند(مارتینو، 1995؛کوپر، 1993؛ مردیت و منتل، 1995)

از طرفی مقدار منابع مالی و فیزیكی این پروژه ها اغلب كاملا محدود است و پروژه ها تحت مدیریت یكسان برای جذب این منابع محدود و كمیاب با یكدیگر رقابت می كنند. به همین دلیل نیاز است تا از بین پروژه های موجود به منظور پاسخ گویی اهداف سازمان، از طرقی بهترین پروژه ها انتخاب شود. بنابراین وقتی گروهی از پروژه ها ارزیابی شده و بر اساس یك سری از معیارهای خاص و ویژه اولویت بندی شوند در این صورت سازمان نتایج بهتری را از پروژه ها دریافت  خواهد داشت.

گزینش پروژه های مناسب، تخصیص صحیح منابع محدود سازمان، تامین سلامت روابط سازمانی مدیران پروژه از جمله مهمترین مبانی نظری تشكیل دهنده این سیستم می باشد (زارع اشكذری، 1384).

مدیریت سبد پروژه فرایند تصمیم گیری پویایی را مهیا می سازد كه می توان در آن ارزش ها را مورد سنجش قرار داد پروژه های سازمان را اولویت بندی كرد و در نهایت منابع محدود سازمانی را  برای دستیابی به اهداف كلان سازمان به درستی بین پروژه ها تخصیص داد (ابونیا عمران، 1387).

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل مهدکودک کوچک در قلب مرکز خرید پاورپوینت عمل و جاودانگی اخلاق پاورپوینت تحلیل هتل فرودگاه شرایتون پاریس پاورپوینت جامعه شناسی علم از نگاه مرتون پاورپوینت استاندارد حسابداری بخش عمومی شماره ۳: درآمد حاصل از عملیات غیرمبادله‌ای (مالیات و انتقالات)