👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری فناوری اطلاعات (IT) و دورکاری

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری فناوری اطلاعات (IT) و دورکاری

مبانی نظریفناوری اطلاعات (IT) و دورکاری (فصل دوم تحقیق)

مشخصات فایل

تعداد صفحات

27

حجم

0/71 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

مبانی نظری فناوری اطلاعات (IT) و دورکاری (فصل دوم تحقیق)

مشخصات این متغیر:

منابع: دارد

پژوهش های داخلی و خارجی: دارد

کاربرد این مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

نوع فایل:wordوقابل ویرایش

فناوری اطلاعات (IT)[1] و دورکاری 

فناوری (‌ تكنولوژی )[2]  

فناوری اطلاعات متشكل از چهار عنصر اصلی اساسی ( انسان، ساز و كار، ابزار، ساختار ) است به طوری كه در این فناوری، اطلاعات از طریق زنجیره ارزشی كه از بهم پیوستن این عناصر ایجاد می‌شود جریان یافته و پیوسته تعالی و تكامل سازمان را فرا راه خود قرار می‌دهد. (سپهری، 1383،137)

 فناوری ، كاربرد علم برای حل مشكلات عملی است از این رو تكنولوژی متكی بر دانش است.

دانش نوعی معرفت و شناخت است در حالی كه فناوری كاربرد این شناخت است.

علم زمینه ای ایجاد می كند تا فناوری در آن رشد كند. توسعه جامعه تنها با ارتقای سطح   فن آوری امكان پذیر است. فن آوری مجموعه ای از عوامل سخت افزاری یا تجهیزات،   توانایی ها و مهارت های انسانی، دانش فنی، و توانایی های مدیریتی و سازماندهی است. افزایش سطح فناوری مستلزم رشد ارتقای هماهنگ و سازگار تمام اجزای آن است كه از طریق انتقال و توسعه داخلی فن آوری اتفاق می افتد. نقش مدیریت در فرآیند انتقال و توسعه فناوری مهم و تعیین كننده است و می توان آن را در چهار سطح كلان، 1ـ بخش علوم 2ـ تكنولوژی 3ـ بنگاه ها 4ـ خود حرفه و تخصص مدیریت مطرح كرد. (مالونی ،55:2007)

فناوری را قابلیت كاربرد علوم در تامین خواسته های مادی و ذهنی بشر می دانند.  با پیشرفت علوم زمینه های بالقوه جدیدی برای ارتقای فن آوری پیدا می شود. میزان كالا و خدمات تولید شده سرانه در جوامعی كه به پیشرفت های تكنولوژیكی جدید دست  یافته اند از جوامع سنتی و عقب مانده فاصله زیادی گرفته است. در واقع توان كشورها و یا مؤسسات صنعتی و خدماتی در صحنه رقابت های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و نظامی به توان تكنولوژیكی آن ها بستگی دارد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل مدرسه Hessenwald آلمان پاورپوینت بندر دارلینگ هاربور، سیدنی ، استرالیا پاورپوینت دکوراسیون داخلی رنگ شکلاتی پاورپوینت بررسی تخریب گرایی وندالیسم پاورپوینت درس جامعه شناسی سازمانها