👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت زندگینامه حافظ شیرازی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت زندگینامه حافظ شیرازی

پاورپوینت زندگینامه حافظ شیرازی شامل 27 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم انسانی کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

27

حجم

4245/123 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت زندگینامه حافظ شیرازی

پاورپوینت زندگینامه حافظ شیرازی شامل 27 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم انسانی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

خواجه حافظ شیرازی ( نام کامل : خواجه شمس الدین محمد حافظ شیرازی ) متولد 727 قمری مساوی با قرن 14 میلادی و معروف شده به لقب لسان الغیب شاعر بزرگ ایرانی می باشد. اغلب شعرهای حافظ به شکل غزل می باشند که به غزلیات حافظ یا همان فال حافظ معروف شده است. نوع سخن و گرایش شعرهای حافظ به سمت خواجوی کرمانی می باشد. خواجوی کرمانی مهم ترین تاثیر را روی شاعرهای بعداز خود گذاشته است.

در قرن های 18و19 ، شعرهای وی را به زبان هایی غیر از فارسی مانند اروپایی ترجمه کرده اند و نام حافظ به مجالس ادبی غرب هم نفوذ کرده است. هرسال در بیستم مهرماه در شیراز و آرامگاه حافظ مراسم بزرگ داشت حافظ با پژوهشگرهای داخلی و خارجی برقرار میشود. در تقویم و سالنامه نیز، روز 20 مهر روز بزرگ داشت خواجه حافظ شیرازی می باشد.

 و ...

فهرست مطالب

مقدمه

زندگی حافظ

شیراز و آرامگاه حافظ

آرامگاه حافظ در پول های ایرانی

دیوان حافظ

غزل ها

رباعیات

کلید واژه های دیوان

حافظ و عرب ها

فال حافظ

علاقه حافظ به شیراز

پایان

عنوان :  زندگینامه حافظ شیرازی

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 27

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

مبانی نظری صنایع تبدیلی کشاورزی، توسعه کشاورزی پاورپوینت مجتمع تجاری تفریحی خلیج فارس شیراز پاورپوینت قلعه های تاریخی قزوین دانلود مقاله برخی نظریه های افلاطون پاورپوینت ارامنه در اصفهان؛ از تاریخ تا معماری ایرانی کلیساها