👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت دکترین نیکسون و ژاندارم خلیج فارس

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت دکترین نیکسون و ژاندارم خلیج فارس

پاورپوینت دکترین نیکسون و ژاندارم خلیج فارس شامل 47 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم سیاسی کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

47

حجم

3959/209 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت دکترین نیکسون و ژاندارم خلیج فارس

پاورپوینت دکترین نیکسون و ژاندارم خلیج فارس شامل 47 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم سیاسی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

چکیده

ظهور و افول نقشهای مختلف کشورها در معادلات منطقه ای و بین المللی، تابعی از دو دسته عوامل داخلی و خارجی است. تعریف و تعیین نقشها نیز در فضای رقابتی شدید دو بلوک شرق و غرب، متاثر از موقعیت درونی و بیرونی هر یک از کشورها، در همین چارچوب محقق می گشت. شرایط محیطی ایران در دوره پهلوی دوم از یک سو و زمینه های مساعد داخلی و همسو با اقتضائات محیطی از سوی دیگر، موجب شد ایران به عنوان ژاندارم منطقه مطرح گردد. در این نوشتار، چگونگی تحقق این نقش بررسی می شود.

متن

با توجه به سیاست جدید امریکا در جهان در دوره نیکسون، ایران در منطقه خلیج‌فارس، به دلیل دارا بودن عواملی چون ثروت و جمعیت فراوان، موقعیت استراتژیکی، ثبات نسبی و توان نظامی که آن را از دیگر کشورهای کوچک منطقه متمایز می‌ساخت، عملاً وظیفه ژاندارمی منطقه را پذیرفت. در این میان، عواملی چون صعود ناگهانی قیمت نفت و توسعه گسترده دستگاه نظامی ایران نیز شرایط را مهیا ساخت. وظایف ژاندارمی ایران به مرور در جهت پوشش امنیت برای منافع غرب در منطقه خلیج‌فارس با تکیه بر نقل و انتقالات عادی نفت، مبارزه با اهداف توسعه‌طلبانه شوروی و حکومتهای افراطی ضدغرب و پشتیبانی از رهبران محافظه‌کار عرب نمایان گشت.

  و ...

فهرست مطالب

چکیده

بازتاب دکترین نیکسون بر منطقه خلیج‌فارس

علل و اهداف انتخاب ایران در استراتژی منطقه‌ای امریکا

عوامل محرک در سیاست توسعه‌طلبی ایران

سیاست مداخلات مستقیم و غیرمستقیم خارجی محمدرضاشاه

پایان

عنوان : دکترین نیکسون و ژاندارم خلیج فارس

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 47

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

مطالعات طراحی خانه کودکان بی سرپرست پاورپوینت روانشناسی نابهنجاری چیست پاورپوینت جوشکاری قوس فلزی با الکترود پوشش دار تحقیق درباره شغل راننده کامیون مدیریت تولید