👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت زندگی نامه رولو می

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت زندگی نامه رولو می

پاورپوینت زندگی نامه رولو می شامل 44 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

44

حجم

0/616 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت زندگی نامه رولو می

پاورپوینت زندگی نامه رولو می شامل 44 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

رولو می در ۲۱ آوریل ۱۹۰۹ در اِیدا، اوهایو متولد شد، اما بیشتر کودکی خود را در مارین سیتی در میشیگان سپری کرد. مِی لیسانس خود در هنرهای زیبا را در سال ۱۹۳۰ دریافت کرد، و بعد از آن، به عنوان یک نقاش و معلم دوره گرد، به دور اروپا سفر کرد. در این مدت، به یکی از کلاسهای تابستانی آلفرد آدلر رفت. او آدلر را دوست داشت اما نظریه اش را به نوعی، بیش از حد ساده انگارانه می‌دانست.

مِی به آمریکا برگشت تا در ۱۹۳۹ از UTS در نیویورک، مدرک الهیات بگیرد. در آنجا بود که با مکتب اگزیستانسیالسم آشنا شد. اما بعداً به روان شناسی علاقه‌مند شد و در انستیتو WAWI به یادگیری روانکاوی مشغول شد. در آنجا بود که با فروم و سالیوان آشنا شد و تحت تاثیر آنها قرار گرفت. می مطب خصوصی خود را در ۱۹۴۶ دایر کرد، و اولین مدرک دکتری در روان شناسی بالینی در تاریخ دانشگاه کلمبیا را دریافت کرد.

مِی در ۳۸ سالگی به بیماری سل مبتلا شد، و جنگ او با این بیماری، به نقطهٔ عطفی در زندگی وی تبدیل شد. در آن زمان، پزشکی زیاد پیشرفت نکرده بود و بنابراین، رولو می‌ ساعت به ساعت و روز به روز، در یک بیمارستان در نیویورک، منتظر اعلام این موضوع بود که آیا به سلامت بازخواهد گشت، معلول خواهد شد، یا خواهد مرد

مِی مقدار زیادی از وقت خود را به مطالعه پرداخت، و یک کشف شگفت انگیز کرد: اضطراب عمیق خودش، در مقایسه با سازه‌ای مکانیکی و متافیزیکی به نام “لیبیدو”، ارتباط بیشتری با “نبود” (مرگ، عدم وجود) داشت. خوشبختانه، مِی از بیماری خود جان سالم به در برد، اما رویکرد روانکاوی وی، از بین رفت. مابقی عمر مِی به رویکرد اگزیستانسیال به شخصیت، اختصاص داده شد.

آثار مِی

آثار مِی شامل چند کتاب، از جمله کتاب “عشق و اراده”، و تعداد زیادی مقاله‌ است. علاوه بر فعالیت در مطب خصوصی خود، به تدریس در هاروارد، یِیل، پرینستون، کلمبیا، دارموت، واسار، دانشگاه نیویورک، و NSSR پرداخت. رولو مِی در اکتبر ۱۹۹۴، به علت ایست قلبی در تیبورُن، کالیفرنیا، درگذشت.

 و ...

فهرست مطالب

مقدمه

وجود گرایی چیست؟

عناصر مشترک اغلب متفکران وجودی

مفاهیم اساسی وجود گرایی

وجود گرایی و روانکاوی

فروپاشی ارزشها در جامعه نوین و از دست دادن جهت یابی اخلاقی

پوچی و احساس تنهایی

ظهور اضطراب

گناه

قصدمندی

گسترش هشیاری

اساطیر

مسلمات هستی ( دلواپسی های غایی)

آزادی و قدرت درونی

پایان

عنوان : زندگی نامه رولو می

فرمت : پاورپوینت

حجم : 620 کیلوبایت

تعداد صفحات : 44 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت آزمایشگاه تکنولوژِی بتن - آزمایش لس آنجلس یا مقاومت در برابر ساییدگی یا سایش پاورپوینت اصول طراحي پايگاه داده‌ها پاورپوینت سنگ نماهای ساختمانی پاورپوینت نقطه تاکید (فرهنگ و هنر هفتم) چگونگی تنظیم قرارداد اجاره واحدهای مسكونی و نحوه تخلیه آنها