👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت رفتار درمانی عقلانی هیجانی الیس

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت رفتار درمانی عقلانی هیجانی الیس

پاورپوینت رفتار درمانی عقلانی هیجانی الیس شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

50

حجم

0/515 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت رفتار درمانی عقلانی هیجانی الیس

پاورپوینت رفتار درمانی عقلانی هیجانی الیس شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

شرح حال الیس 

آلبرت الیس در سال ۱۹۱۳ میلادی متولد شد. در سال ۱۹۳۴ میلادی، درجة لیسانس خود را از سیتی کالج نیویورک دریافت کرد. در سال ۱۹۴۳ درجه فوق‌لیسانس و در سال ۱۹۴۷، درجة دکترای خود را از دانشگاه کلمبیا دریافت داشت. در سال ۱۹۴۳ میلادی، به طور خصوصی به مشاوره و روان درمانی در زمینه ی خانوادگی، ازدواج و امور جنسی اشتغال ورزید. به علت علاقه به روانکاوی، به مدت سه ‌سال آموزش‌های لازم را فرا گرفت. سپس در مقام روان‌شناس بالینی در یک مؤسسة بهداشت روانی وابسته به بیمارستانی در نیوجرسی مشغول کار شد و بعدها استاد دانشگاه راتگرز و دانشگاه نیویورک شد. ولی قسمت اعظم اوقات زندگی خود را به روان درمانی خصوصی می‌گذراند.

الیس در اوایل کارش، در مشاورة ازدواج و خانوادگی، اصولاً بیشتر اوقات، به شیوه‌ای آمرانه به ارائة اطلاعات به مراجعانش می‌پرداخت. ولی به زودی آگاهی یافت که مراجعان او، با توجه به مشکلاتی که داشتند، دچار کمبود اطلاعات نبودند، بلکه به عوامل روانی و عاطفی نیاز داشتند. لذا به سوی فراگیری روانکاوی شتافت و پس از پایان دورة کارآموزی و گذراندن آموزش‌های لازم، به اعمال روانکاوی سنتی روی آورد. گرچه تقریباً در مورد پنجاه درصد از بیماران نتیجة کارش موفقیت‌آمیز بود ولی، به طور کلی، از نتایج کارش رضایت نداشت و مهمتر آنکه الیس با روش‌ها و نظریة روانکاوی توافقی نداشت. زیرا شیوه‌های روانکاوی در مقایسه با نظریات خودش چندان فعال و هدایت‌کننده نبودند. در نتیجه، الیس به شیوة فرویدی‌های جدید روی آورد و فعالتر شد و روش مستقیم‌تری را در درمان به کار بست.

بالاخره در سال 1955 او درمان عقلانی خود را پایه گذاری کرد که بر اساس آن مشکلات درمانجویان و مراجعین به خاطر فلسفه شخصی آن هاست که با دردهای هیجانی آن ها همراه می شود. این رویکرد بر درمان فعال و تغییر عقاید خودتخریب گر و رفتارهایی که این عقاید غیرمنطقی و خشک را نشان می دهدتاکید میکند. در سال 1957 به طور رسمی این درمان را شروع کرد و دو سال بعد اولین کتاب خود را منتشر کرد. انجمن روانشناسی آمریکا کمی به این درمان علاقه نشان داد اما آن را مخالف روح زمان دانست. در دهه 1960 الیس بر روی موضوع مسائل جنسی و جنسیتی تحقیق و درمان انجام می داد. او به خاطر نظریات انسانگرا و آزادمنشانه اش مشهور شد. در آن سال ها با آلفرد کینزی کار می کرد. در سال 1958 کتاب کلاسیک خود را با عنوان روابط جنسی بدون احساس گناه منتشر کرد.

تاریخچه تحول فكری: 

 افكار فلاسفه رواقی یونان و روم تاثیر عمده ای بر افكار الیس گذاشته اند . فلاسفه رواقی معتقد بودند مردم به واسطه امور پریشان نمی شوند بلكه دید آنها در امور موجب پریشانی آنها می شود . گفته های این فلاسفه، الیس را متقاعد كرد كه تمام انسانها فرضیه هایی را در مورد ماهیت دنیا می سازند و بررسی اعتبار این فرضیه ها به جای پذیرفتن صحت آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است . دیدگاه الیس یك دیدگاه انسان گرایی است ( اصالت وجودی ) چون معتقد است انسانها در مركز دنیای خودشان ( اما نه در مركز دنیا ) قرار دارند . انسان قدرت انتخاب دارد البته نه انتخاب نامحدود . این اعتقاد الیس از فلسفه اگزیستانسیالیستی هایدگر ریشه می گیرد و تاكید او بر فنون رفتاری وی را یك شناختی رفتار گرا معرفی می كند .

الیس از روانشناسان بسیاری نیز تاثیر پذیرفت ، آدلر و هورنای از این جمله اند و خانم كارل هورنای برای اولین بار به مفهوم استبداد بایدها اشاره كرد و آدلر معتقد بود انسان ها توسط نظام ارزشی خود احساس می كنند و به راههای مختلف سوق داده می شوند آدلر به صورتی فعال نقش رها كننده ی مراجعان از تلقینهای بی معنی را ایفا می كرد الیس در مورد او می گوید : « آدلر اولین درمانگر بزرگی بود كه بر احساسات حقارت تاكید كرد ما در زمینه استفاده از آموزش فعال ـ مستقیم و تاكید بر علاقه اجتماعی از نظر آدلر تبعیت می كنیم. 

 و ...

فهرست مطالب

شرح حال الیس

تاریخچه تحول فكری

ماهیت انسان

نظریه یA-B-C

نظریه ی شخصیت

۱۲باور غیرمنطقی که موجب اضطراب می‌گردد

فنون شناختی در رفتار درمانی عقلانی هیجانی  

فنون هیجانی/تجربه ای در رفتار درمانی عقلانی هیجانی

فنون رفتاری دررفتاردرمانی عقلانی هیجانی

تدوین فلسفه ی زندگی عاقلانه

پایان

عنوان : رفتار درمانی عقلانی هیجانی الیس

فرمت : پاورپوینت

حجم : 516 کیلوبایت

تعداد صفحات : 50 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل مرکز ریچارد بی فیشر پاورپوینت بررسی چالش ها و مشکلات پیش رو در اجرا و بهره برداری از سدها و شبکه های آبیاری و زهکشی پاورپوینت خشم در کودکان پاورپوینت آشنایی با مبانی حفاری چاه ‌های نفت و گاز پاورپوینت مفهوم موسیقی در بناها