👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت روشهای شمع کوبی در عمران

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت روشهای شمع کوبی در عمران

این پاورپوینت در مورد روشهای شمع کوبی در عمران در112 اسلاید می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

112

حجم

2/140 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت روشهای شمع کوبی در عمران

u2-1- مقدمه

u طراحی شمع ها هم جنبه های هنری دارد و هم جنبه های علمی. هنر طراحی در انتخاب مناسب ترین نوع شمع و روش نصب آن با توجه به شرایط بار گذاری و ساختگاهی است. جنبه های علمی طراحی شمع به پیش بینی و تخمین درست عملکرد شمع مستقر در خاک در حین نصب و بار گذاری دوران بهره برداری کمک می کند. این عملکرد بطور مؤثر بستگی به روش نصب شمع بستگی داشته و به تنهایی نمی تواند توسط خصوصیات فیزیکی شمع و مشخصات خاک دست نخورده پیش بینی شود. دانستن انواع شمع ها و روش های ساخت و نصب شالوده های شمعی مستلزم فهم علمی رفتار آنهاست.

žشمع های پیش ساخته  با مقطعی مربع  و با استفاده از میلگرد های معمولی ساخت می شود . میلگرد ها به منظور مقاوم نمودن شمع در مقابل خمش تولید شده در هنگام حمل و نقل ، بلند کردن و اعمال نیروی جانبی به شمع و همچنین افزایش مقاومت فشاری ، مورد استفاده قرار می گیرند . شمع های پیش ساخته در طول مورد نظر ساخته شده و تحت شرایط مرطوب به عمل می آیند تا به مقاومت مورد نظر برسند . پس از آن به محل کوبیدن حمل می شوند . عملیات کوبش شمعهای تولید شده بوسیله چکشهای شمعکوبی ضربه ای تا عمق مشخص شده در نقشه های اجرایی کوبیده می شود.

žشمع درجا از خانواده شمع های بتنی می باشد و نام های دیگر آن شمع درجا ، شمع ساخته شده در محل، شمع ریختنی، شمع جایگزینی و شمع بدون تغییر مکان می باشد. شمع درجا به دلیل نامحدود بودن در قطر و عمق حفاری دارای بیشترین کاربرد و تنوع در بین تکنولوژی های اجرای پی های عمیق می باشد.

žدر شمع های درجا ابتدا توسط ماشین آلات حفاری یک چاه با مقطع و عمق مورد نظر در زمین حفر شده و سپس در داخل آن اقدام به بتن ریزی با مصالح مرغوب می نمایند که البته این بتن می تواند مسلح یا غیر مسلح باشد .

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت نظریه ارتباطی یاکوبسن پاورپوینت خانواده درمانی پاورپوینت فرکانس ویبراتور، بهینه سازی مقاومت و دانسیته و دوام بتن مبانی نظری درمان شناختی- رفتاری حسابداری بین الملل (بررسی رویكردهای مختلف حسابداری در حال حاضر)