👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت آموزش مهارت های زندگی و نقش مشاوره

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت آموزش مهارت های زندگی و نقش مشاوره

این پاورپوینت در مورد آموزش مهارت های زندگی و نقش مشاوره در 32 اسلاید زیبا می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

32

حجم

3/969 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت آموزش مهارت های زندگی و نقش مشاوره

     مهارتهای زندگی به مهارتهایی گفته می شود كه باعث افزایش توانایی روانی _‌ اجتماعی افراد می شود و فرد را قادر می سازد كه به طور مؤثر با مقتضیات و كشمكش های زندگی رو برو شود . هدف اصلی در واقع افزایش توانایی روانی _ اجتماعی و در نهایت پیشگیری از شكل گیری رفتارهای آسیب رسان به بهداشت و سطح سلامت و روان افراد است . در واقع یادگیری مهارتهای زندگی موجب افزایش ظرفیت های روان شناختی شده و توانایی شخص را در مواجهه با انتظارات و سختی های زندگی روزمره افزایش می دهد . هر قدر ظرفیت روان شناختی بالاتر و بیشتر باشد به همان اندازه شخص قادر خواهد بود سلامت روانی _ رفتاری خود را در سطح بهتری نگه داشته و با شیوه ای مثبت ، سازگارانه و كار آمد به حل و فصل مشكلات بپردازد .

    مهارتهای زندگی شامل مجموعه ای از تواناییهاست كه قدرت سازگاری مثبت و كارآمد را افزایش می دهد . در نتیجه شخص قادر می شود بدون اینكه به خود یا دیگران صدمه بزند مسؤو لیتهای مربوط به نقش اجتماعی خود را بپذیرد و با چالش ها و مشكلات روزانه زندگی به شكل مؤثر رو به رو شود . محققان تأ ثیر مثبت مهارتهای زندگی را در كاهش سوء مصرف مواد استفاده از ظرفیت ها و توانمندیها ی هوشی و شناختی ، پیشگیری از رفتارهای خشونت آمیز، افزایش     خود اتكایی، اعتماد بنفس، افزایش خودكارآمدی، ارتباط مؤثر و سایر تواناییهای روانی_ اجتماعی را مورد تأ یید        قرار داده اند . این مهارتها به عنوان روش عام پیشگیری از آسیب های فردی و اجتماعی مورد تأكید بوده است . فرایند نقش مهارتهای زندگی در ارتقاء بهداشت روان را به شكل زیر می توان نشان داد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت استرداد شکایت چیست پاورپوینت بازاریابی تلفنی پاورپوینت پرورش قارچ های خوراکی پاورپوینت کاربرد GPS در آبیاری و زهکشی پاورپوینت گچبری-کاشیکاری-آینه کاری