👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری رضایتمندی تحصیلی

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری رضایتمندی تحصیلی

مبانی نظری رضایتمندی تحصیلی (فصل دوم تحقیق)

مشخصات فایل

تعداد صفحات

13

حجم

0/29 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

مبانی نظری رضایتمندی تحصیلی (فصل دوم تحقیق)

مشخصات این متغیر:

منابع: دارد

پژوهش های داخلی و خارجی: دارد

کاربرد این مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

نوع فایل:wordوقابل ویرایش

رضایتمندی تحصیلی

تعریف رضایتمندی

مفهوم رضایتمندی كه به عنوان تابعی از میزان كامروایی و ارضای نیازهای جسمی و روانی فرد تعریف می شود (زیمرمن،2003). مفهومی برخاسته از نظریه های انگیزش و نیازها در روانشناسی است كه همه زمینه ها و ابعاد زندگی را در بر می گیرد.

این مفهوم تا مدتها به محیط های شغلی معطوف بود، اما به تدریج در حوزه های وسیعتری همچون خدمات تجاری،  خدمات رفاهی و بهداشتی و زمینه های خانوادگی مطرح شد. با گسترش آموزش در جهان مفهوم رضایتمندی در ابعاد مختلف آموزش نیز مورد توجه قرار گرفته است.

تحقیقات گسترده نشان می دهد كه رضایتمندی دانش آموزان و دانشجویان یكی از متغیرهای مهم و مؤثر در انگیزش و پیشرفت تحصیلی، رشد مهارتهای تحصیلی، بهداشت روانی در محیط های آموزشی،و دلبستگی به محیط آموزشی است.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت همکاری و هماهنگی در سازمان پاورپوینت امنیت و معماری دانلود پاورپوینت روانشناسی رنگ در تبلیغات و برند پاورپوینت ماشین آلات حمل و نقل مواد حفاری پاورپوینت بررسی موتاسیون