👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری رفتار شهروندی سازمانی و ابعاد آن

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری رفتار شهروندی سازمانی و ابعاد آن

مبانی نظری رفتار شهروندی سازمانی و ابعاد آن (فصل دوم تحقیق)

مشخصات فایل

تعداد صفحات

26

حجم

0/33 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

مبانی نظری رفتار شهروندی سازمانی و ابعاد آن (فصل دوم تحقیق)

مشخصات این متغیر:

منابع: دارد

پژوهش های داخلی و خارجی: دارد

کاربرد این مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

نوع فایل:wordوقابل ویرایش

رفتار شهروندی سازمانی 

مقدمه 

در ادبیات آكادمیك و حرفه ای مدیریت، توجه قابل ملاحظ های برای فهم تأثیر رفتار شهروندی سازمانی به عنوان رفتارهای فراوظیفه ای كاركنان بر مشاركت آنان به صورت مثبت در عملكرد سازمان ها شده است. رفتار شهروندی سازمانی، نگرش و ظرفیت كاركنان را برای توانمندسازی و انعطاف پذیری بالاتر آنها در راستای اهداف سازمان و در شرایط مختلف محیطی فراهم می آورد. بنابراین وفاداری و تعهدی كه در كاركنان ایجاد می شود عاملی برای تضمین سلامت سازمان و بقای آن در محیط رقابتی و متحول محسوب می شود (فانی، دانایی فرد و زکیانی، 1392)

پژوهشی علمی که در آن به بررسی رفتار شهروندی سازمانی در بین کارگران یقه سفید و یقه آبی در ترکیه پرداخته شده است، تعبیر جالبی از رفتار شهروندی سازمانی به دست می دهد. نویسندگان پژوهش مذکور بیان می دارند که هر چند در طبخ یک غذا نمک و روغن ضروری به نظر می رسد، اما ادویه می تواند طعم غذا را بسیار مطبوع تر کند. بدین ترتیب رفتار شهروندی سازمانی تعبیری هم چون ادویه در رفتار سازمانی پیدا می کند (طاهری دمنه، زنجیرچی و نجاتیان قاسمیه، 1390).

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل مجموعه گنجعلی خان کرمان پاورپوینت مدرسه خان شیراز پاورپوینت خانه آبشار و ویلا کیانی محمد شهر کرج پاورپوینت داروهای شبه تریاک Opiods پاورپوینت ضوابط و اصول طراحی هتل و متل ( مجتمع های بین راهی)