👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت زندگینامه تورستین بوند وبلن

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت زندگینامه تورستین بوند وبلن

پاورپوینت زندگینامه تورستین بوند وبلن شامل 54 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی و اجتماعی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

54

حجم

0/394 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت زندگینامه تورستین بوند وبلن

پاورپوینت زندگینامه تورستین بوند وبلن شامل 54 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی ، اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

زندگی

تورستین بوند وبلن، در 30 ژولای 1857 میلادی در مزرعه ای دور افتاده به نام كاتو در ویسكانسین آمریكا متولد شد. پدر و مادرش در سال 1847 میلادی از یكی از روستاهای نروژ به ایالات متحده كوچ كرده بودند. وبلن ششمین فرزند این خانواده دوازده فرزندی بود. ویسكانسین یكی از مناطق مهاجرپذیر آمریكا در سده نوزدهم از طرف كوچ كنندگان نروژی بود، اما به دلیل وجود تفاوت های فرهنگی عمیق بین این مهاجران و یانكی های مرفه آمریكای مقیم ویسكانسین، فاصله بینش فرهنگی بین این دو گروه، قابل تأمل بود و به همین لحاظ، خانواده وبلن تماس بسیار كمی با مردم و فرهنگ جامعه میزبان داشت.

فرزند ششم خانواده، تورستین بوند (وبلن) پس از گذراندن دوره دبیرستان، وارد كالج كارلتون شد و سپس در سال 1884، از دانشگاه ییل با مدرك دكترای فلسفه فارغ التحصیل شد. عدم توان وبلن در كاریابی و اشتغال، باعث شد تا وی مجددا تحصیل را بر سایر امور دیگر ترجیح دهد و این بار زیرنظر پروفسور لافلین به تحصیل اقتصاد در دانشگاه كرنل و سپس دانشگاه شیكاگو مبادرت ورزید. وی پس از 17 سال گذراندن عمر در دو دانشگاه شیكاگو و استنفورد، بالاخره به مدت هفت سال در دانشگاه میسوری شغلی گرفت.

وبلن پس از مدتی كوتاه در دانشكده نوین تحقیقات اجتماعی نیویورك، تدریس و قلم فرسایی كرد تا این كه در سال 1926 با همین عنوان یعنی سمت استادی بازنشسته شد. وی در اواخر عمر خود مجددا به كالیفرنیا بازگشت و در 3 آگوست 1929 در غربت، گمنامی، تنگ دستی و فقر چشم از جهان بربست.

نسل وبلن به دلیل مهاجر بودن آن ها و نیز بر اثر شرایط اجتماعی محیط، نسلی كنارزده، عقب افتاده و به اصطلاح حاشیه نشین بود و جامعه میزبان (جامعه آمریكا) به سختی آن ها را می پذیرفت. پروفسور كوزر در این باره گفته است كه «وبلن به صورت یك فرد حاشیه نشین رشد كرد و دوران دانشجویی خود را با حاشیه نشینی و تردشدگی سپری نمود. وبلن خدمات خود را نیز به صورت استادی حاشیه نشین در دانشگاه های شیكاگو، استنفورد و میسوری پشت سر گذاشت و سرانجام به صورت كارمندی حاشیه نشین دوران فعالیت خود را به پایان رساند.

وی در هر مؤسسه ای، به عنوان كارمندی پناهنده، برای گذراندن روزگار خود بدون توجه به مقدسات سنتی و مقررات آن جا به کار می پرداخت. این امر نشان دهنده این واقعیت است كه وی با این كه در آمریكا زندگی می كرد، اما آمریكایی نشد. پروفسور كوزر می گوید: «وبلن همچون یك غریبه در بین افراد محلی در هر گوشه به دقت سر می كشید، زیركانه در آن ها می نگریست و تناقض ها و نارسایی های جامعه آمریكا را مشاهده می كرد.»

و ...

فهرست مطالب

زندگی

اندیشه

نظریه طبقه مرفه

(نظریه مصرف نمایشی)

پایان

عنوان : زندگینامه تورستین بوند وبلن

فرمت : پاورپوینت

حجم : 396 کیلوبایت

تعداد صفحات : 54

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت انواع پوششهای سقف های شیبدار پاورپوینت فرهنگ چیست مبانی نظری شواهد و قضاوت حرفه ای حسابرس پروپوزال تاثیر اختلال خواب بر عملکرد تحصیلی تاثیر تبلیغات و صداقت بر فروش محصولات و رضایت مشتری