👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت مکتب لذت گرایی در چهره های گوناگون

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت مکتب لذت گرایی در چهره های گوناگون

پاورپوینت مکتب لذت گرایی در چهره های گوناگون شامل 59 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم اجتماعی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

59

حجم

0/378 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت مکتب لذت گرایی در چهره های گوناگون

پاورپوینت مکتب لذت گرایی در چهره های گوناگون شامل 59 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی، روانشناسی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

مکتب لذت گرایی که ملاک اخلاقی بودن فعل را «اصالت لذت » معرفی می کند، از دوره ی یونان باستان تا به امروز به صورت های گوناگونی تقریر شده و می توان از آنها به این نحو نام برد:

1. لذت گرایی شخصی «اریستیپوس » ، 2. لذت گرایی شخصی محدود اپیکوری، 3. لذت گرایی در قالب نفع عمومی جرمی بنتا، 4. لذت گرایی به صورت عاطفی آدام اسمیت، 5. لذت گرایی شخصی در قالب عمل به قانون «راسل ».

اینک هر یک از مکاتب پنجگانه که بسیار به هم نزدیک می باشند و تحدید هر یک و جدا سازی آنها از دیگران، در گرو اعمال دقت است، در این جا مورد نقد و تحلیل قرار می دهیم.

با نظام اخلاقی اسلام و ویژگیهای آن به گونه ای آشنا شدیم، اکنون وقت آن رسیده است که به دیگر نظام های اخلاقی که در یونان باستان و یا در غرب پس از «رنسانس » مطرح شده است اشاره کنیم.

در آغاز کار می خواستیم نخست به مکاتب اخلاقی معروف در یونان باستان و روم اشاره کنیم، سپس، به مکاتب اخلاقی که درغرب امروز مطرح شده است،بپردازیم ولی نزدیک بودن برخی از مکاتب غربی در بیان «ملاک اخلاقی بودن فعل » با آنچه که قبلا در یونان باستان مطرح شده، سبب شده، که در این بخش از رعایت ترتیب صرف نظر کنیم:

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

لذت گرایی شخصی

لذت گرایی محدود یا مکتب ابیقور

نفع عمومی

مکتب عاطفه گرایی

هماهنگی میان منافع عمومی و خصوصی افراد

پایان

عنوان : مکتب لذت گرایی در چهره های گوناگون

فرمت : پاورپوینت

حجم : 380 کیلوبایت

تعداد صفحات : 59

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت بخش بندی بازار یا سگمنتیشن چیست پاورپوینت آموزش درس پنجم مطالعات اجتماعی پایه چهارم ابتدایی پاورپوینت جامعه شناسی روستایی پیشینه و مبانی نظری قلمرو و تأثیرات مونسون پاورپوینت پردیس سینمایی پارک ملت