👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت جامعه شناسی دینی امیل دورکیم

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت جامعه شناسی دینی امیل دورکیم

پاورپوینت جامعه شناسی دینی امیل دورکیم شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم اجتماعی کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

50

حجم

290/809 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت جامعه شناسی دینی امیل دورکیم

پاورپوینت جامعه شناسی دینی امیل دورکیم شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی ، علوم سیاسی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

امیل دورکیم جامعه‌شناس بزرگ قرن نوزدهم و ابتدای قرن بیستم است. دورکیم را می توان از بنیان‌گذاران جامعه‌شناسی به شمار آورد. وى جامعه شناسى را عالى ترین علم اجتماعى مى‌دانست و کوشید از منظر این دانش دین را مطالعه کند و خاستگاه آن را بیان نماید.  او از نسل علمای با سابقه‌ی‌ یهودی بود. در دوران جوانی علاوه بر گذران تحصیلات عادی در مدارس غیر مذهبی، زبان  عبری، عهد عتیق  و تلمود را نیز فراگرفت. وی چندی پس از کسب تأییدیهٔ سنتی کلیمی در سنّ سیزده سالگی، تحت تأثیر یک معلم زن کاتولیک به کاتولیسم علاقه پیدا کرده بود، اما دیری نپایید که او از هر گونه تعلق مذهبی دست کشید.

دوركيم همانند برخي ديگر از نظريه پردازان اجتماعي فرانسوي همچون كنت و سن سيمون نگران وضعيت نابسامان پيش آمده پس از عصر روشنگري و بهم ريختگي بنيادهاي اخلاقي و نظم اجتماعي جامعه در اوايل قرن 19 بود. در دوراني كه نقش كليسا و اقتدارش رو به زوال گذاشته و حكومتهاي سلطنتي کنار رفته و اقتدار دولتي نيز تضعيف گشته بود، دغدغه اصلي جامعه شناسان فرانسوي بازگرداندن نظم اجتماعي و نظام اخلاقي تازه بدون «تصويب هاي مذهبي» به جامعه بود.

دوركيم بدين لحاظ كه از سويي در يك خانواده كليمي مومن بزرگ شده و در دوران جواني در مرحله كوتاهي تجربياتي عرفاني را نيز پشت سر گذاشته و برخي بينش هاي مذهبي در او تحكيم يافته بود و از سويي ديگر تحت تاثير هموطنانش كنت و سن سيمون و مهمتر از آنها تحت تاثير ديدگاه هاي اخلاقي امانوئل كانت قرار داشت، شايد بهترين گزينه در تلفيق بين مذهب و علم جامعه شناسي، يا تبيين علمي اخلاق از نظرگاه جامعه شناختي در جهت حركت به سوي « جمهوري سوم » يا « نظم نوين غيرمذهبي » بود.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

دین شناسی دورکیم

تحلیل و نقد نظریه دورکیم

پیش فرض های دورکیم

شواهد دورکیم برای نظریه اش

تحویل گرایی 

نقد درونی نظریه دورکیم

جمع بندی

پایان

عنوان : جامعه شناسی دینی امیل دورکیم

فرمت : پاورپوینت

حجم : 292 کیلوبایت

تعداد صفحات : 50

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت روش مسیر بحرانی پاورپوینت تحلیل هتل دیاگونال هتل واکرهیل شرایتون مبانی نظری و پیشینه تحقیق تئوری صف یا خط انتظار پاورپوینت بررسی كرتنیسم بررسی فلزات سنگین