👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت زندگینامه ژان برنارد لئون فوکو

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت زندگینامه ژان برنارد لئون فوکو

پاورپوینت زندگینامه ژان برنارد لئون فوکو شامل 20 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم انسانی کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

20

حجم

3949/320 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت زندگینامه ژان برنارد لئون فوکو

پاورپوینت زندگینامه ژان برنارد لئون فوکو شامل 20 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم انسانی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

در زندگی نامه ژان برنارد لئون فوکو چنین آمده است که: ژان برنار لئون فوکو در سال 1819 در پاریس به دنیا آمد. از آن جا که پدر و مادرش متمکن بودند معلم سرخانه برای لئون فوکو آوردند و تحصیلات اولیه را در خانه انجام داد. در اوایل جوانی لئون فوکو علاقه و استعداد زیادی به ساختن وسایل مکانیکی نشان داد، از جمله او یک قایق و یک دستگاه تلگراف و موتور بخاری ساخت.

لئون فوکو در دانشگاه پاریس به تحصیل پزشکی پرداخت. چون تحمل دیدن خون را نداشت طب را رها کرد. لئون فوکو در دانشکده پزشکی به عنوان تکنیسین وسایل آزمایشگاهی مشغول کار شد. پیشرفت روش های عکس برداری که لوئی ژاک داگر در سال 1839 عرضه کرد اشتیاق لئون فوکو را به فیزیک نور و دستگاه های نوری هیجان آور کرد. لئون فوکو به زودی متوجه شد که مهارت فنی به تنهایی برای پیشرفت او کافی نیست. از این رو به مطالعه ریاضیات پرداخت و دامنه دانش و معلومات خود را وسعت داد.

لئون فوکو برای اندازه گیری سرعت نور روش های جالبی را به کار برد ولی به علت کمی فواصل در آزمایش هایش و نیز به سبب آن که دستگاه های فنی آن زمان چندان دقیق نبودند نتایج حاصل زیاد درست نبود. ولی با وجود این تا اندازه ای موفق شد. لئون فوکو اصل عمده ای را ثابت کرد که سرعت سیر نور در آب کمتر از هوا است.

این امر کمک بزرگی کرد به بیان این نظریه که برخلاف تصور قبلی دانشمندان نور از امواج تشکیل شده است نه از ذرات. بعدها البرت مایکلسن، فیزیک دان آمریکایی با استفاده از آیینه دوّار فوکو سرعت نور را با دقت بیشتری اندازه گرفت.

 و ...

فهرست مطالب

مقدمه

مطالعه و آزمایش

یک اصل مهم در فیزیک

کشف جریان‏ گردابی

آزمایش آونگ فوکو

تکمیل ساختمان قطب ‏نما

تاريخ فوت، محل فوت، هنگام فوت، محل دفن

پایان

عنوان :  زندگینامه ژان برنارد لئون فوکو

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 20

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت کلیسای چوپان پاورپوینت فصل دوم کتاب سازمانها: سیستمهای عقلایی، طبیعی و باز تألیف ریچارد اسکات ترجمه دکتر حسن ميرزائي اهرنجاني مبانی نظری و پیشینه تحقیق درباره خودپنداره مبانی و پیشینه نظری ماهیت یادگیری تحقیق و مقاله ای در مورداهمیت اجزای عملکرد برنج