👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق حقوق کودک در اسلام

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق حقوق کودک در اسلام

دانلود فایل ورد تحقیق حقوق کودک در اسلام ، در حجم 13 صفحه آماده پرینت.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

13

حجم

23/698 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

فایل ورد تحقیق حقوق کودک در اسلام ، در حجم 13 صفحه آماده پرینت.

بخشی از متن:

مقدمه

قبل از ظهور اسلام ، کودکان در وضعيت بسيار بدي به سر مي بردند ، از حقوق عادي محروم و دستخوش اراده پدرانشان بودند. اگر پدران مي خواستند آنها را نگه مي داشتند و اگرنه ، براي رهايي از نفقه و هزينه زندگي آنها را مي فروختند و يا مي کشتند.

با آمدن اسلام ، اين عادت ناپسند شديدا مورد مقابله قرار گرفت و اسلام عاليترين توجه را به کودک نمود ، آياتي که نسبت به حقوق کودک در اسلام وجود دارد و روايات موجود همه حکايات بر اهميت اسلام به کودکان و حقوق ايشان دارد.اسلام ، پدران را از کشتن فرزندان به خاطر ترس از کمبود هزينه منع کرد . چنانکه خداوند در قرآن کريم مي فرمايد:

" فرزندان خود را از ترس کمي روزي نکشيد ، ما به شما و آنها روزي مي دهيم زيرا قتل آنها اشتباه و گناه بزرگي است."

رسول گرامي اسلام (ص) مي فرمايد: " به کودکان خود محبت کنيد و نسبت به آنها ترحم نماييد. وقتي به آنها وعده داديد، وفا کنيد زيرا آنها جز اينکه شما را روزي دهنده خود مي بينند تصور ديگري ندارند."

امام سجاد (ع) مي فرمايد:" و اما حق فرزند تو اين است که بداني او از تو و پيوسته به تو در خير و شر امر دنياست و تو مسئول او از لحاظ نيک ادب کردن و راهنمايي به پروردگارش و کمک به طاعت او هستي.

و...

فهرست مطالب:

مقدمه

نيازهاي کودک

نيازمنديهاي روحي

حقوق فرزندان

این فایل با فرمت ورد در 13 صفحه آماده پرینت تهیه شده است.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت سیستم پاداش پاورپوینت جوشکاری سرامیک پاورپوینت مفاهیم فناوری اطلاعات جنبه های اخلاقی نام و نشان تجاری در افزایش اعتبار شركت در اجتماع نظام بانکداری و اصلاح ان