👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت يادگيري حركتي

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت يادگيري حركتي

بيشينه اطمينان نسبت به اجرای مهارت؛ به كاربردن حداقل انرژی فيزيكی و روانی برای اجرا؛ اجرای آن عمل در حداقل زمانعوامل سه گانه زير برای اكثر مهارتها بسيار مهم است: ادراک ويژگيهای نسبی محيطی؛تصميم گيری درباره نوع اجرا، محل وقوع اجرای آن؛ فعاليت عضلانی سازماندار به منظور اجرای حركات.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

259

حجم

617/663 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

ppt

توضیحات کامل

عنوان: پاورپوینت يادگيري حركتي

نام كتاب : يادگيری حركتی

نام مولف : دكترفاطم سلامی ودكتر عباس بهرام

فرمت فایل: ppt

تعداد اسلاید: 259

Øگاتری مهارت را به صورتی تعريف كرده است كه مشخصه­های مهم آن را در بر می‎گيرد. به گفته او مهارت قابليتی است كه با اطمينان معين و صرف حداقل انرژی يا زمان كاری به نتيجه برسد.

Ø1- چندين مشخصه آنكه كار بايد به هدف مورد نظر برسد. حركت ضرورتاً در محيط به هدف خاصی نمی­رسد اجرا كننده مهارت، از حركت به عنوان یک وسيله برای رسيدن به هدف استفاده می‎كند.

•2- ماهر بودن به اين معنی است كه اجرا كننده بايد به اطمينان بيشينه­ای به هدف مورد نظر برسد؛ برای ماهر بودن بايد بتوانيد با اطمينان نسبی مهارت را نشان دهيد بدون اينكه شانس در آن نقشی عمده و اصلی داشته باشد. •3- نكته سوم اجرای آن مهارت با صرف حداقل انرژی است. برای برخی از مهارتها اين امر هدف اصلی نيست، مانند پرتاپ وزنه كه بايد به دورترين مسافت پرتاپ شود، اما برای بسياری از مهارتهای ديگر صرفه­جويی در انرژی و به حداقل رسانيدن مصرف آن بسيار مهم است، مانند دونده دو ماراتن كه آهنگ دو و تنظيم انرژی خود می‎تواند به دويدن ادامه دهد . موضع به حداقل رسانيدن انرژی به سازمان و نحوه اجرای كار بر می‎گردد.

4- نكته پايانی مهارتهای حركتی آن است كه اجرا كننده، اين عمل را در حداقل زمان انجام دهد. موقعی كه سرعت اجرای مهارت زياد می‎شود ممكن است دقت حركت كم شود و حركات بيقواره­ای به وجود آيد كه بندرت به نتيجه دلخواه و مورد نظر می‎رسد. علاوه بر اين، با افزايش سرعت، ميزان انرژی مصرفی نيز بالا می رود؛

فهرست مطالب

مقدمه اي بر يادگيري حركتي و اجراي حركتي

پردازش اطلاعات و تصميـــــــمگيری

كمكهاي حسي به اجراي ماهرانه

ايجاد حركت و برنامه هاي حركتي

تفاوتهاي فردي و تواناييهاي حركتي

اصول يادگيري مهارت

آماده سازي و راهبرد هاي طرح ريزي تمرين

سازماندهي و برنامه ريزي تمرين

بازخورد براي يادگيري مهارت

يكپارچه سازي و كاربرد

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت حقوق دیپلماتیک چیست پاورپوینت بتن ضد اشعه پاورپوینت درس 18 تفکر و سواد رسانه ای ستاره ها مبانی نظری آثار ابطال تصمیمات اداری در آراء دیوان عدالت اداری دانلود پرسشنامه گرایش به مصرف مواد