👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود تحقیق درمورد حسابداری صنعتی بهای تمام شده

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود تحقیق درمورد حسابداری صنعتی بهای تمام شده

دانلود تحقیق درمورد حسابداری صنعتی بهای تمام شده و کاریرد و وظایف ان

مشخصات فایل

تعداد صفحات

22

حجم

0/15 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

doc

توضیحات کامل

دانلود تحقیق درمورد حسابداری صنعتی بهای تمام شده

حسابداری صنعتی ( بهای تمام شده )به زبان ساده  

مقدمه : 

حتماً تاكنون بارهاو بارها با این واژه برخورد داشته اید . به راستی حسابداری بهای تمام شده چیست ؟ چرا مدیران مالی سازمانها همواره سعی دارند تا خود را به مرحله ای برسانند كه بتوانند از این شاخه از فن حسابداری استفاده نمایند ؟ آیا این درست است كه بعضی میگویند به واقع نمیتوان حسابداری بهای تمام شده را به صورت كامل در شركتهای ایرانی پیاده سازی نمود ؟

اینها سئوالاتی بودند كه برای خود من نیز در زمان دانشجوئی وجود داشتند و حتی بعضی جزئیات هم اكنون هم برایم بی پاسخ مانده اند .

اكثر كارشناسان مالی ، حسابداری صنعتی را آنچنان كه باید نمی شناسند و در مراكز آموزشی نیز دروس مربوط به آن ، علاوه بر آنكه تنها به صورت تئوری ارائه میگردد ، آنقدر حجیم و ثقیل مینماید كه اكثر دانشجویان تنها به منظور كسب امتیاز قبولی دروس مربوط به این واحد را فرا میگیرند ، بطوریكه پس از گذشت چندماه از مطالعه این دروس از جوابگوئی به ساده ترین مسائل حسابداری صنعتی نیز عاجزند.

به راستی چرا ؟ آیا حسابداری بهای تمام شده واقعاً اینقدر پیچیده و دور از ذهن است كه هركسی توانائی انجام آن را نداشته باشد و یا اینكه  آنرا بیش از آنچه كه هست سنگین ، حجیم و تخصصی نشان داده اند ؟

اینها همه سئوالاتی است كه هركس ممكن است بنا به سلیقه ، دانش و هنر خود پاسخ متفاوتی به آن بدهد . ولی من امیدوارم شما خواننده گرامی بتوانید پس از مطالعه آنچه كه سعی میشود در ادامه جهت معرفی این شاخه از فن حسابداری به صورت بسیار ساده  بیان گردد ، پاسخی درخور برای سئوالات فوق كه لااقل خودتان را راضی كند ، داشته باشید .

 منظور از حسابداری صنعتی(بهای تمام شده)چیست؟

حسابداری صنعتی شاخه ای از هنر و فن حسابداری است كه وظیفه جمع آوری اطلاعات مربوط به عوامل هزینه و محاسبه بهای تمام شده محصولات و خدمات را   بر عهده داشته و با تجزیه و تحلیل و بررسی گزارشها و راههای تولید ، روشهای كاهش بهای تمام شده تولیدات و خدمات را ارائه می نماید .

  اهمیت حسابداری بهای تمام شده :

حسابداری صنعتی كه گاهی اوقات به حسابداری مدیریت نیز مشهور است باید به عنوان یك بازوی قوی در اختیار مدیریت در ارتباط با برنامه ریزی و كنترل فعالیتها تلقی گردد. در حقیقت حسابداری صنعتی مدیر را با ابزار حسابداری مورد نیاز جهت برنامه ریزی ، كنترل و ارزیابی عملیاتی مجهز میكند .

مدیریت با استفاده از حسابداری صنعتی ، بهای تمام شده تولیدات را محاسبه میكند و كنترل خود را برروی هزینه های مواد ، دستمزد و سایر هزینه های تولید اعمال میكند . مدیران اگر گزارشات دقیق و صحیحی از عوامل هزینه نداشته باشند در تصمیم گیری خود در راستای افزایش بهره وری و تولید یا دیگر تصمیم گیریهای اساسی خود با مشكل مواجه خواهند شد .

كاربرد و وظایف حسابداری بهای تمام شده :

گاهی تصور میشود كاربرد حسابداری صنعتی و بهای تمام شده تنها محدود به كارخانجات و صنایع تولیدی بزرگ می باشد. هرچند شاید شاخص ترین كاربرد آن در این جهت باشد ، ولی سایر مؤسسات نیز از این حسابداری بهره برده و از روشهای حسابداری بهای تمام شده در شركتهای بیمه ، بانكها ، شركتهای حمل و نقل و هواپیمائی ، دانشگاهها و بیمارستانها در جهت كارائی و كسب سود بیشتر استفاده میگردد . برای مثال در ساده ترین حالت شركت های حمل و نقل همواره سعی در محاسبه و تعیین قیمت تمام شده و هزینه حمل یك واحد كالا و یا یك نفر مسافر را دارند .

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت فلسفه آموزش و پرورش از دیدگاه جان دیویی مبانی نظری خشونت خانوادگی نسبت به زنان پاورپوینت اهمیت اقتصادی کشت و کار لاله بانی نظری و پیشینه تحقیق اعتماد کارکنان سازمان پاورپوینت ترک سرد در جوشکاری