👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت معرفی سیمان

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت معرفی سیمان

دانلود فایل پاورپوینت معرفی سیمان و مراحل ساخت آن، در حجم 22 اسلاید قابل ویرایش

مشخصات فایل

تعداد صفحات

22

حجم

0/798 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت معرفی سیمان

فایل پاورپوینت معرفی سیمان و مراحل ساخت آن، در حجم 22 اسلاید قابل ویرایش.

بخشی از متن:

سیمان ها مواد چسبنده اى هستند که قابلیت چسبانیدن ذرات به یکدیگر و بوجود آوردن جسم یک پارچه از ذرات متشکله را دارند. این تعریف از سیمان داراى آن چنان جامعیتى است که مى تواند شامل انواع چسبها از جمله چسبهاى مایع که در چسبانیدن قطعات سنگ یا سنگ و فلزات به یکدیگر بکار مى روند نیز بشود.

نمونه اى از این چسبها در صنعت سیمان در کار گذاشتن آجر نسوز در کوره سیمان مورد مصرف دارد و خاصیت اصلى آن این است که آجر نسوز ( که یک جسم سرامیکى است ) را به بدنه کوره ( آهن ) مى چسباند، همچنین انواع سیمان هاى دیگر که در دندانپزشکى مورد مصرف دارند، از جمله چسب ها مى باشد. آنچه که از کلمه سیمان در این متن مورد نظر است، آن نوع از سیمان ها است که داراى ریشه آهکى مى باشند. به عبارت دیگر سیمان هایى که ماده اصلى تشکیل دهنده آنها آهک و ماده اولیه اصلى آنها سنگ آهک است. بر این اساس سیمان ترکیبى است از اکسید کلسیم ( آهک ) با سایر اکسیدها نظیر اکسید آلومینیم، اکسید سیلیسیم، اکسید آهن، اکسید منیزیم و اکسیدهاى قلیایى که میل ترکیب با آب داشته و در مجاورت هوا و در زیر آب بمرور سخت مى گردد و داراى مقاومت مى شود.

فهرست مطالب:

تاریخچه سیمان

سیمان چیست؟

ترکیبات شیمیایی سیمان

روش های ساخت سیمان

مراحل ساخت سیمان

انواع سیمان

این فایل با فرمت پاورپوینت در 22 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت استراتژی های مربوط به خلق ارزش و بهبود عملکرد پاورپوینت تحلیل خانه هنرمندان صدرا پاورپوینت تحلیل داروخانه مدرن در 120 متر مربع - گروه معماری Waterfrom پاورپوینت اصول ارزشيابی پيشرفت تحصيلی پاورپوینت روشهای پایدارسازی گودبرداری ها