👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت بداء و مخالفین آن

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت بداء و مخالفین آن

پاورپوینت بداء و مخالفین آن شامل 24 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

24

حجم

4272/961 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت بداء و مخالفین آن

پاورپوینت بداء و مخالفین آن شامل 24 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

یکی از اصول کلامی معتزله اصل تفویض است. معتزله با این اصل منکر جریان اراده خداوند در افعال اختیاری بندگان هستند اما در غیر افعال اختیاری نیز با انکار بداء اراده خداوند را در تغییر امور تکذیب می کنند. با روشن شدن حقیقت بداء بطلان عقیده مخالفین از جمله معتزله مشخص می شود.

بداء در لغت و اصطلاح

بداء دو معنی دارد:

1.ظهور، آشکار

2.ایجاد شدن رأی و اندیشه

اینکه گفته می شود، فلانی دارای بداوت است به این معنی است که دائما نظرش تغییر می کند و همچنین وقتی که می گویند برای او در این کار بداء حاصل شد یعنی اینکه برای او خوب بودن این کار آشکار شد که قبل از این آشکار نبود.و همچنین در ترک عمل نیز استعمال می شود.

در توضیح این معنی می گوییم: مثلا ما تصمیم جدی برای کاری داشته باشیم، ولی قبل از انجام آن عمل بفهمیم که ضرر و خطر دارد بطوریکه از انجام آن پشیمان شویم در این حالت می گوییم که برای ما بداء حاصل شد؛ زیرا از واقعیت امر خبر نداشتیم و الا از همان اول چنین تصمیمی نمی‌گرفتیم. واضح است که تغییر نظر از جهل و عجز به امور ناشی می شود. به همین دلیل این استعمال در مورد بندگان صحیح است اما در مورد خداوند چنین اطلاقی صورت نمی گیرد.بداء در مورد خداوند بدون اینکه مستلزم عجز و تغییر اراده از روی جهل و عجز باشد، بکار می رود و در نتیجه بداء در اصطلاح اعتقادی به این معنی است که: خداوند اموری که نزد بندگان مجهول بوده را ظاهر می کند.

   و ...

فهرست مطالب

مقدمه

بداء در لغت و اصطلاح

بداء در قرآن

بداء در روایات

مبانی بداء

مخالفت معتزله با بداء

نظریه مخالفین بداء

پایان

عنوان : بداء و مخالفین آن

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 24

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

مبانی نظری طلاق ( از پایان دادن به زندگی زناشویی به وسیله ­زن و شوهر) پاورپوینت 30 نمونه دکوراسیون آشپزخانه، با ترکیب رنگی خاکستری و سفید پاورپوینت آداب و اصول مهم بچه داری پاورپوینت بررسی و تحلیل نتایج مسکن مهر پاورپوینت سیستم یکپارچه شهرسازی (زیر سیستم تعیین و تشخیص خلاف)