👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت تیپ های شخصیتی از دیدگاه اریک فروم

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت تیپ های شخصیتی از دیدگاه اریک فروم

پاورپوینت تیپ های شخصیتی از دیدگاه اریک فروم شامل 30 اسلاید است و برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

30

حجم

1/670 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت تیپ های شخصیتی از دیدگاه اریک فروم

پاورپوینت تیپ های شخصیتی از دیدگاه اریک فروم شامل 30 اسلاید است که با پاورپوینت 2016 طراحی شده است وقابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد.  در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه 

اریک فروم چند تیپ شخصیتی را مطرح کرد که زیربنای رفتار انسان هستند. شکل خالص این تیپ ها نادر است، اغلب شخصیت ها ترکیبی از چند تیپ هستند ولی معمولاً یکی غالب است. فروم جهت گیری های بی ثمر را از ثمربخش متمایز کرد. جهت گیری های بی ثمر، روش های ناسالم ارتباط برقرار کردن با دنیا هستند که عبارتند از : شخصیت گیرنده، بهره کش، محتکر و بازاری. تیپ یا جهت گیری ثمربخش حالت ایده آل رشد انسان است.

شخصیت گیرنده

افراد دارای شخصیت گیرنده انتظار دارند که چیزی را که می خواهند - عشق، دانش، یا لذت- از منبع بیرونی که معمولاً فردی دیگر است بگیرند. افراد این تیپ در روابط خود با دیگران گیرنده هستند، به جای اینکه دوست بدارند نیاز دارند که دوستشان بدارند، به جای اینکه بیافرینند، می گیرند.

این افراد شدیداً به دیگران وابسته هستند و در صورتی که به حال خود رها شوند فلج می شوند؛ آنها بدون کمک دیگران از انجام دادن جزئی ترین کارها بر نمی آیند. شخصیت گیرنده فروم به تیپ شخصیت جذب دهانی فروید و شخصیت مطیع کارن هورنای شباهت دارد.

شخصیت بهره کش

در تیپ شخصیت بهره کش نیز فرد برای چیزی که می خواهد به دیگران متوسل می شود. اما افراد این تیپ به جای اینکه انتظار داشته باشند از دیگران بگیرند، به زور یا با حیله گری می گیرند. اگر چیزی به آنها داده شود، آن را بی ارزش می دانند. آنها فقط چیزی را می خواهند که به دیگران تعلق داشته یا برای آنها با ارزش باشد، خواه این همسر باشد یا شیء یا ایده.

برای افراد این تیپ، چیزی که دزدیده یا تصرف شده باشد از چیزی که آزادانه به آنها داده شده باشد ارزش بیشتری دارد. تیپ بهره کش شبیه تیپ پرخاشگر دهانی فروید است و با دهان گزنده که ویژگی بارز این افراد است مشخص می شود.

 و ...

فهرست مطالب

مقدمه

شخصیت گیرنده

شخصیت بهره کش

شخصیت محتکر

شخصیت بازاری

شخصیت ثمربخش

انتقادات از دیدگاه فروم

پایان

عنوان : تیپ های شخصیتی از دیدگاه اریک فروم  

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.67 مگابایت

تعداد صفحات : 30 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق در مورد دالتون مبانی نظری الودگی هوا ، شاخص های هواشناسی در آلودگی هوا پاورپوینت آرایه ها در متلب پاورپوینت سبک معماری رازی تحقیق درباره شغل جنگل بان